اخطاریه شماره 5 هواشناسی گیلان
موج هواي گرم در راه گیلان
*********************


تحلیل خروجی آخرین الگوهاي هواشناسی نشان دهنده استقرار تداوم الگوي تابستانه و نیز تقویت تدریجی موج هواي گرم و افزایش محسوس دما تا اواخر هفته آینده در منطقه است.
بر این اساس:
1-طی روزهاي جمعه تا چهارشنبه (هفته آینده) بیشینه دماي هوا در نواحی جلگه اي بین 34 تا 39 درجه سلسیوس و در نواحی جنوبی استان بین 37 تا 42 درجه سلسیوس پیش بینی می شود.


2- با توجه به تاثیر توام رطوبت و دما در سطح زمین ، دماي محسوس بالاتر از دماي پیش بینی شده خواهد شد.


3- به جهت پرهیز از گرمازدگی، بیماران قلبی - عروقی، ریوي، سالمندان، کودکان و ... در ساعات اوج گرما(ظهر ها) از ترددهاي غیرضروري اجتناب نمایند.


4-جهت مدیریت در مصرف بهینه آب و برق تمهیدات لازم به کار گرفته شود .


5-با توجه به شکل گیري جریانات جنوبی گردشگران از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی جدا خودداري کنند و در صورت نیاز، هنگام خروج از جنگل کانون آتش را بادقت خاموش کنند.


6-بخش هاي مختلف کشاورزي(شالی کاران، مرغداري ها، پرورش دهندگان ماهی، گلخانه داران و ...) با توجه به روند افزایش دما اقدامات لازم را به عمل آورند.


7- بخش هاي مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، شرکت توزیع برق و برق منطقه اي، شرکت آب منطقه اي، جهادکشاورزي و منابع طبیعی، دانشگاه علوم پزشکی، شهرداري ها، فرمانداري ها و . . . با توجه به اخطاریه صادره تمهیدات لازم را بعمل آورند.

خدمات شهر خشکبیجار

دی 06, 1397

بستن نهال ها و درختچه ها برای محافظت در برابر سرمای زمستان

دی 06, 1397

ساخت آبرو برای تعریض بلوار امام رضا(ع)

دی 06, 1397

بازدید رئیس محیط زیست شهرستان رشت جناب دکتر خودکار از محل جمع آوری سگ های…

دی 06, 1397

واکسیناسیون سگ های ولگرد

دی 06, 1397
   

پروژه بهسازی و تعریض خیابان شریعتی - فاز سوم

تیر 07, 1397

اتمام عملیات روکش آسفالت خیابان منتظری

تیر 07, 1397
 

اتمام عملیات آسفالت کوچه 15 خرداد

ارديبهشت 17, 1397

پاکسازی ورودی شهر -دروازه قرآن

ارديبهشت 17, 1397

حفاری برای جابه جایی تیر وسط کوچه 15 خرداد

سخن شهردار خشکبیجار

تاریخچه شهرداری خشکبیجار

شهرداری خشکبیجار در روز دوم آذر ماه 1340 به حکم استاندار وقت گیلان، دکتر بابک تاسیس گردیده است. از زمان تاسیس تا سال 1374 شهر خشکبیجار زیرمجموعه بخش خمام بوده که به نام "بخش خمام و خشکبیجار" اداره می شده است. در سال 1374 بخش خشکبیجار به مرکزیت شهر خشکبیجار و با دو دهستان نوشر و حاجی بکنده تصویب و از بخش خمام جدا گردید.

درباره شهر خشکبیجار

شهر خشکبیجار واقع در استان گیلان که بر اساس منابع موجود در کتب قدمت آن به حدود نهصد سال می رسد. این شهر با وسعت حدود 9 کیلومترمربع دارای حدود هفت هزار نفر جمعیت شهری، مرکز بخش خشکبیجار در حوزه شهرستان رشت میباشد. شهر خشکبیجار در فاصله 17 کیلومتری از شهر رشت قرار گرفته و از شمال به دریای خزر، از جنوب به بخش کوچصفهان از مشرق به بخش لشت نشاء و از غرب نیز به بخش خمام محدود می شود. ادامه...

feedback

amar

Website Traffic

مهمانان