گزارش جمع آوری سگ های بلاصاحب
 
یکی از دغدغه ها و نگرانی شهروندان خشکبیجار، حضور سگ های بلاصاحب در معابر شهری می باشد  که به همت مهندس فرخی شهردار خشکبیجار، در سال 1397 زمینی در خیابان شریعتی به جهت ساخت پناهگاه تخصیص داده شد. هدف از تاسیس این پناهگاه کنترل بیماری های انسان و حیوان از جمله هاری و همچنین ایجاد امنیت روانی و فراهم سازی محیطی امن در سطح شهر برای گردشگران و شهروندان می باشد. 
شهرداری خشکبیجار اولین شهرداری استان گیلان است که در سال 1397 که با هماهنگی و نظارت اداره محیط زیست استان پناهگاه سگ های بلاصاحب را به بهره برداری رساند. در فاز اول با کف سازی و نصب فنس و در فازهای بعدی محصور کردن و دیوارچینی کل محوطه و استقرار کانکس به جهت توسعه این پناهگاه صورت گرفت. در این راستا اداره محیط زیست استان از عملکرد مهندس فرخی تقدیر بعمل آورد.
از جمله اقدامات دیگر شهرداری تخصیص نیرو برای جمع آوری سگ ها از سطح معابر، تخصیص نیرو برای تهیه غذا از مرغ فروشی ها و توزیع غذا دوبار در روز، تخفیف عوارض به مرغ فروشی ها  و چندین مرحله واکسیناسیون و تهیه دارو توسط اداره دامپزشکی استان، جدا سازی و عقیم سازی سگ ها می باشد. 
در همین راستا شهرداری خشکبیجار در نظر دارد پس از جمع آوری و واکسیناسیون سگ های بلاصاحب، آنها را به انجمن های حامی حیوانات، و سایر مراکز نگهداری و یا متقاضیان به شرط عدم رهاسازی در شهر واگذار نماید.

خدمات شهر خشکبیجار

آذر 27, 1398

نصب گاردریل پل در چهار راه رضایی

دی 06, 1397

بستن نهال ها و درختچه ها برای محافظت در برابر سرمای زمستان

دی 06, 1397

ساخت آبرو برای تعریض بلوار امام رضا(ع)

دی 06, 1397

بازدید رئیس محیط زیست شهرستان رشت جناب دکتر خودکار از محل جمع آوری سگ های…

دی 06, 1397

واکسیناسیون سگ های ولگرد

دی 06, 1397
   

پروژه بهسازی و تعریض خیابان شریعتی - فاز سوم

تیر 07, 1397

اتمام عملیات روکش آسفالت خیابان منتظری

تیر 07, 1397
 

اتمام عملیات آسفالت کوچه 15 خرداد

ارديبهشت 17, 1397

پاکسازی ورودی شهر -دروازه قرآن

سخن شهردار خشکبیجار

تاریخچه شهرداری خشکبیجار

شهرداری خشکبیجار در روز دوم آذر ماه 1340 به حکم استاندار وقت گیلان، دکتر بابک تاسیس گردیده است. از زمان تاسیس تا سال 1374 شهر خشکبیجار زیرمجموعه بخش خمام بوده که به نام "بخش خمام و خشکبیجار" اداره می شده است. در سال 1374 بخش خشکبیجار به مرکزیت شهر خشکبیجار و با دو دهستان نوشر و حاجی بکنده تصویب و از بخش خمام جدا گردید.

درباره شهر خشکبیجار

شهر خشکبیجار واقع در استان گیلان که بر اساس منابع موجود در کتب قدمت آن به حدود نهصد سال می رسد. این شهر با وسعت حدود 9 کیلومترمربع دارای حدود هفت هزار نفر جمعیت شهری، مرکز بخش خشکبیجار در حوزه شهرستان رشت میباشد. شهر خشکبیجار در فاصله 17 کیلومتری از شهر رشت قرار گرفته و از شمال به دریای خزر، از جنوب به بخش کوچصفهان از مشرق به بخش لشت نشاء و از غرب نیز به بخش خمام محدود می شود. ادامه...

feedback

amar

Website Traffic

مهمانان